Шестой школьный день

Планы мероприятий Отчеты по мероприятиям


Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

План основных мероприятий в 6-й школьный день на 2-е полугодие 2019/2020 уч. года

развернуть

Дата

 

Назва мерапрыемства

 

Адказны

04.01

Удзел у раённай акцыі “Охотники за экспонатами”, фотаконкурсе рэтрафатаграфій  “Пионер с большой буквы” (4-7 класы)

Пракапчук А.В.

 

 

 

Экскурсія ў пажарную часць  в.Фядоры Столінскага раёна

(5-9 класы)

Загорцава Л.М.

11.01

Спартыўная субота “Спорт і мы”

(1-4 класы, 5-11 класы)

Каспяровіч У.У.

Рэбкавец С.В.

18.01

Экскурсія ў музей Я.Коласа в.Пінкавічы і музей Піянерскай славы РЦТДзіМ (5-9 класы, 2-4 класы)

Кавальчук І.У.

Пракапчук А.В.

Тэматычная дыскатэка “Самы разумны” (7-9 класы)

Гмір С.П.

Конкурсная праграма “Снежныя загадкі” (1-4 класы)

Хадневіч А.У.

25.01

Экскурсія ў  “Бездзежскі фартушок” Іванаўскага раёна

(5-11 класы)

Гмір С.П.

Загорцава Л.М.

Інтэлектуальная гульня “Хачу ўсё ведаць” (1-4 класы)

Кахавец І.М.

01.02

Гістарычны фэст

Рэтра-выстава “Назад у СССР”

(5-11 класы)

Козел Т.М.

Рухомыя гульні “Мы марозу не баімся” (1-4 класы)

Кулініч Н.У.

08.02

Спартыўная субота

Спаборніцтвы па біятлоне “Снежны снайпер” (6-11 класы)

Рухомыя гульні “Зімовыя горкі”

(1-5 класы)

Рэбкавец С.В.

 

 

Каспяровіч У.У.

15.02

Поэтическая гостиная к 130-летию Б.Л.Пастернака «Свеча горела на столе…» (8-11 класы)

Хоміч С.І.

Віктарына “Лепшы знаўца правіл бяспекі”  (1-4 класы)

Гаўрыловіч А.В.

22.02

Да Міжнароднага дня роднай мовы

Вячоркі “Не пакідайце ж роднай мовы” (6-11 класы)

Літаратурная віктарына “Пазнай літаратурнага героя” (1-4 класы)

 

Кавальчук І.У.

 

Хадневіч А.У.

Экскурсія “Хатка ганчара”

в. Гарадная Столінскага раёна

(5-6 класы)

Барычэўская С.А,

Загорцава Л.М.

29.02

Дзень здаровага харчавання

(1-11 класы)

Кулініч Н.У.

Класныя кіраўнікі

07.03

Да свята 8 Сакавіка

Тэматычная дыскатэка “Мілым дзяўчынкам” (6-11 класы)

Конкурсная праграма “У госці да Папялушкі ” (1-5 класы)

 

Пракапчук А.В.

 

 

Кахавец І.М.

14.03

Спартыўная субота

“Вясёлыя старты” (1-5 класы)

“Вас выклікае спартландыя”

(6-11 класы)

 

Каспяровіч У.У.

Рэбкавец С.В.

21.03

Фізкультурна-аздараўленчая праграма “Вясеннія забавы”

(1-5 класы)

Гаўрыловіч А.В.

Літаратурна-музычная кампазіцыя “Паэзія без фальшу” (6-11 класы)

Кавальчук І.У.

 

11.04

Спартыўная субота

Дзень веласіпедыста

(1-5 класы, 6-11 класы)

Каспяровіч У.У.

Рэбкавец С.В.

Да Міжнароднага дня палёту чалавека ў космас

Пазнаваўчая сустрэча “Касмічныя дасягненні ў нашым жыцці”

(8-11 класы)

Фядковіч А.У.

18.04

Падарожжа ў прыроду “Гэта зямля твая і мая” (1-4 класы)

Кулініч Н.У.

Выстава “Цуды ўласнымі рукамі”

(5-11 класы)

Барычэўская С.А.

Фурсевіч Г.К.

25.04

Экскурсія ў прыроду “Экалагічная разведка” (1-4 класы)

Гаўрыловіч А.В.

Экскурсія на шклозавод “Нёман”

(8-11 класы)

Гмір С.П.

Майсеянчык Л.І.

Свята  «У госці да казкі»

(5-7 класы)

Хоміч С.І.

02.05

Спартыўная субота

Спаборніцтвы па піянерболу

 (1-5 класы)

Спаборніцтвы па футболу

(6-11 класы)

 

Каспяровіч У.У.

 

Рэбкавец С.В.

09.05

Урачыстыя мерапрыемствы да Дня Перамогі. Вахта Памяці

Козел Т.М.

Пракапчук А.В.

Класныя кіраўнікі

16.05

Свята “Наша сямейнае шчасце”

(1-11 класы)

Барычэўская С.А.

Хадневіч А.У.

23.05

 Экскурсія на станцыю выратавальнікаў г.Пінска

 (1-4 класы)

Кахавец І.М.

Паход “Сцяжынкамі роднага краю” (8-10 класы)

Гмір С.П.

Майсеянчык Л.І.

30.05

Урачыстая лінейка, якая прысвечана заканчэнню навучальнага года

Пракапчук А.В.

Хоміч С.І.

свернуть

Цели и задачи воспитаетельной работы в шестой школьный день

развернуть

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданскую позицию посредством участия в социально- значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно-активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть