ЛЕТО - 2021

ПЛАН

выхаваўчых і аздараўленчых мерапрыемстваў

“Выбар лета. ЗдорАва! ЗдорАва! Карысна! Дружна!”

 

 

 

 

Назва мерапрыемства

 

 

Дата

Час пра-

вя-дзен-ня

 

Месца

правядзення

 

 

Адказны

 

 

ЧЭРВЕНЬ

 

Да Міжнароднага дня абароны дзяцей Свята “Дзяцінству сонца падарыце”

 (1-5 класы)

01.06.

11.00

 

аг. Лапаціна,

школьн.

пляцоўка

Пракапчук А.В.

Піянербол

(5-8 класы)

02.06.

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Пракапчук А.В.

Спаборніцтвы па футболе

(5-8 класы)

 

03.06.

11.00

аг.Лапаціна,

школьны

 стадыён

Барычэўская С.А.

Конкурс малюнкаў на асфальце

“Рознакаляровае дзяцінства”

(РУА “Вясёлыя рабяты”)

04.06

17.00

в.Лемяшэвічы,

школьн.пляц.

Барычэўская С.А.

Гульня “Снайпер”

(5-8 класы)

07.06.

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Гмір С.П.

Патрыятычная акцыя “Роднае - народнае” (РУА “Усмешка”)

08.06.

11.00

аг.Лапаціна,

школа

Кавальчук І.У.

Спаборніцтвы “Спартыўная эстафета сонечнага лета”

 (5-8 класы)

09.06.

17.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка  

Гмір С.П.

Піянербол

(5-8 класы)

10.06.

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Гмір С.П.

Конкурс-караоке “Весела і гучна”

(1-4 класы)

11.06.

11.00

аг.Лапаціна,

школа

Гмір С.П.

Гульні на свежым паветры “Разам весела гуляць” (РУА “Усмешка”)

 

 

14.06.

17.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Майсеянчык Л.І.

Гульня “Весёлые вытворяшки”

(1-4 класы)

 

15.06.

11.00

аг.Лапаціна,

школа

Майсеянчык Л.І.

Час рухомай гульні “А у нас во дворе…”

(РУА “Вясёлыя рабяты”)

16.06.

17.00

в.Лемяшэвічы, школьная пляцоўка

Майсеянчык Л.І.

 КПС “Экадэсант”

(5-8 класы)

17.06.

11.00

аг.Лапаціна,

школа

Майсеянчык Л.І.

Экскурсія на мехдвор ААТ “Лапаціна”

(8-11 класы)

18.06.

11.00

аг.Лапаціна,

школа

Майсеянчык Л.І.

Гульня ў футбол

(РУА “Усмешка”)

21.06.

11.00

аг.Лапаціна,

школьны

стадыён

Рэбкавец С.В.

Акцыя “Памятаць, каб не паўтарыць”

(5-8 класы)

 

22.06.

17.00

в.Лемяшэвічы,

брацкая магіла

воінаў і партызан  

Рэбкавец

С.В.

Спартыўны час «Чемпион мяча»

(РУА “Вясёлыя рабяты”)

 

23.06

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Каспяровіч У.У.

Піянербол

(5-8 класы)

24.06

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Рэбкавец С.В.

Гульня ў футбол

(РУА “Усмешка”)

 

25.06

17.00

аг.Лапаціна,

школьны

стадыён

Рэбкавец С.В.

Конкурс малюнкаў на асфальце

“Фарбы лета”

(1-4 класы)

28.06

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Гаўрыловіч А.В.

Спартыўныя гульні

(РУА “Усмешка”)

29.06

17.00

аг.Лапаціна,

школьны

стадыён

Гаўрыловіч А.В.

Бібліятэчны час “Чытаем разам”

(5-8 класы)

30.06

11.00

аг.Лапаціна,

школа

Гаўрыловіч А.В.

 

 

ЛІПЕНЬ

 

Тэматычны час “Зямля, дзе ўтульна сэрцу” (РУА “Вясёлыя рабяты”)

01.07.

 

17.00 

в.Лемяшэвічы, школьн.пляц.

Гаўрыловіч А.В.

Акцыя “Мы памятаем вас, абаронцы Радзімы”

(5-8 класы)

 

 

 

02.07.

11.00

аг.Лапаціна,

брацкая магіла савецкіх воінаў і помнік землякам

Гаўрыловіч А.В.

Спартыўныя гульні

 (5-8 класы)

05.07.

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Кахавец І.М.

Свята “Светлая ночка купальская…”                         (5-8 класы)

06.07.

17.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Кахавец І.М.

Аднадзённы паход “Калі сябар побач…” (1-5 класы)

07.07.

11.00

аг. Лапаціна 

Кахавец І.М.

Спаборніцтвы па піянерболе

( РУА “Усмешка”)                                   

08.07.

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Кахавец І.М.

Зорны час “Турнір знаўцаў прыроды” (РУА “Вясёлыя рабяты”)

09.07.

17.00

в.Лемяшэвічы,

школьная пляцоўка

Кахавец І.М.

Спартыўная праграма “Долой сидение – да здравствует движение!”

(1-4 класы)

12.07.

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Хадневіч А.У.

Спартыўная праграма “О спорт, ты – мир!” (РУА “Усмешка”)

13.07.

17.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Хадневіч А.У.

Конкурсная праграма “Разумная сава”

 (5-8 класы)

 

14.07.

11.00

аг.Лапаціна,

школа

Хадневіч А.У.

Народныя гульні “Беларускія забавы”

(РУА “Вясёлыя рабяты”)

 

15.07.

17.00

в.Лемяшэвічы,

школьная пляцоўка

Хадневіч А.У.

Піянербол

(5-8 класы)

16.07.

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Хадневіч А.У.

Конкурс малюнкаў на асфальце “Мы рисуем мир”

 (РУА “Усмешка”)

19.07.

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Хоміч С.І.

Конкурс “Веласіпедыст”

(РУА “Вясёлыя рабяты”)

20.07.

17.00

в.Лемяшэвічы, школьная пляцоўка

Хоміч С.І.

Віктарына “Летні экалагічны цягнік”

 (5-8 класы)

21.07.

11.00

аг.Лапаціна,

школа

Хоміч С.І.

Спаборніцтвы «Знаем, без сомненья, правила дорожного движенья»

(5-8 класы)

22.07.

17.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Хоміч С.І.

Вясёлыя старты

(1-4 класы)

23.07.

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Хоміч С.І.

Гутарка “Зазірніце ў сямейны альбом”

(5-8 класы)

 

26.07.

11.00

аг.Лапаціна,

школа

Козел Т.М.

Рухомыя гульні нашых бацькоў

 (РУА “Вясёлыя рабяты”)

 

27.07.

17.00

в.Лемяшэвічы, школьн.пляц.

Козел Т.М.

Пазнаваўчая  віктарына

“Цікавыя факты з гісторыі Беларусі”

28.07.

11.00

аг.Лапаціна,

школа

 

Козел Т.М.

Гульня ў футбол

(РУА “Усмешка”)

29.07.

17.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Козел Т.М.

Экскурсія на жывёлагадоўчы комплекс

 “Калбы”

(8-11 класы)

30.07

11.00

аг.Лапаціна,

школа

Козел Т.М.

 

 

 

 

ЖНІВЕНЬ

 

Практыкум “Вясёлкавая палітра”

(1-4 класы)

02.08.

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Кавальчук І.У.

Літаратурна-конкурсная праграма “Казкі водзяць карагод”

(РУА “Усмешка”)

 

03.08.

11.00

аг.Лапаціна,

школа

Кавальчук І.У.

Гульня ў футбол

(5-8 класы)

04.08.

17.00

аг.Лапаціна,

школьны стад.

Кавальчук І.У.

Спаборніцтвы “Правілы дарожнай бяспекі”

(РУА “Вясёлыя рабяты”)

05.08.

17.00

в.Лемяшэвічы, школьн. пляц.

Кавальчук І.У.

Вясёлыя старты “Рухайся і будзь здаровы!”

(1-6 класы)

06.08.

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Кавальчук І.У.

Занятак “Займальная інфарматыка”

(5-8 класы)

09.08.

11.00

аг.Лапаціна,

школа

Фядковіч

А.У.

Гульнявая праграма “Летнія забавы”

(5-8 класы)

10.08.

17.00

агр.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Фядковіч

А.У.

Спартыўныя гульні “Выходзь гуляць на двор” (РУА “Усмешка”)

11.08.

11.00

агр.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Фядковіч

А.У.

Гульня ў футбол

 (РУА “Вясёлыя рабяты”)

12.08.

17.00

в.Лемяшэвічы,

школьн. пляц.

Фядковіч

А.У.

Пазнавальны час “Вялікія знаўцы”

(1-4 класы)

13.08.

13.00

аг.Лапаціна,

школа

Фядковіч

А.У.

Практыкум “Я па вуліцы іду”

(РУА “Усмешка”)

16.08.

11.00

аг.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Фурсевіч

Г.К.

Спаборніцтвы “Веласіпед - мой сябар”

(5-8 класы)

17.08.

17.00

аг.Лапаціна,

школьн.спарт.

пляцоўка

Фурсевіч

Г.К.

Спаборніцтвы па піянерболе

 (5-8 класы)

18.08.

11.00

агр.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Фурсевіч

Г.К.

Вясёлыя старты

(РУА “Вясёлыя рабяты”)

19.08.

17.00

в.Лемяшэвічы,

школьн.пляц.

Фурсевіч

Г.К.

Заняткі ў майстэрні “Зробім уласнымі рукамі” (5-8 класы)

 

 

 

20.08.

11.00

аг.Лапаціна,

школьн.

майстэрня

Фурсевіч

Г.К.

Конкурс малюнкаў на асфальце

“Развітанне з летам”

(1-4 класы)

 

23.08.

11.00

агр.Лапаціна,

школьн. пляцоўка

Кулініч Н.У.

Спаборніцтвы па футболе

(РУА “Усмешка”)

24.08.

17.00

агр.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Кулініч Н.У.

Тэматычная віктарына “Сімвалы беларускіх гарадоў”

 (5-8 класы)

25.08.

11.00

агр.Лапаціна,

школа

Кулініч Н.У.

Падарожжа ў свет прафесій

(5-8 класы)

26.08.

11.00

аг.Лапаціна,

школа

Кулініч Н.У.

Фізкультурна-аздараўленчая праграма “Я выбіраю спорт! Спорт выбірае мяне!”

 (1-6 класы)

27.08.

11.00

агр.Лапаціна,

школьн. спарт. пляцоўка

Каспяровіч У.У.,

Кулініч Н.У.

Гульні “Наш вясёлы звонкі мяч!”

(РУА “Вясёлыя рабяты”)

25.08.

17.00

в.Лемяшэвічы, школьн. пляц.

Кулініч Н.У.

Падрыхтоўка да ўрачыстай лінейкі, прысвечанай пачатку навучальнага года

30.08.-

31.08

10.00

аг.Лапаціна,

школа

Педагог-

арганізатар

 

РОЗНАЎЗРОСТАВЫ АТРАД

 “ВЯСЁЛЫЯ РАБЯТЫ”

(в. Лемяшэвічы)

 

1.           Каспяровіч Аляксей

2.           Цеплаухаў Андрэй

     (камандзір атрада)

3.           Новак Арцём                               

4.           Пацоўская Варвара

5.           Пацоўская Крысціна

6.           Семянчук Таццяна

  

РОЗНАЎЗРОСТАВЫ АТРАД

 “УСМЕШКА”

(аг. Лапаціна)

 

1. Шэлест Пётр                     

2. Козбан Таццяна                         

3. Козбан Аляксандра

4. Мінчук Ангеліна

5. Амельянюк Аляксандра

6. Любенчук Іван                               

7. Трафімаў Аляксандр                    

8. Пікулік Міхаіл                               

9. Жакун Мацвей                                   

10. Матылевіч Іван

11. Гямбіцкая Дзіяна (камандзір атрада)

12. Каляда Мікалай

13. Любенчук Анастасія

14. Янкавец Дамініка

15. Ткачук Надзея

16. Гальчук Альбіна

 

                   

Ещё в этом разделе